O koľko schudnem pomocou BIB sytému?

O koľko schudnem pomocou BIB sytému?

O koľko schudnem pomocou BIB sytému? 

Váhový úbytok pomocou BIB systému môže byť značný, v priemere 10- 15 kg, pričomnajväčší býva v prvom mesiaci. Dôležité je uvedomiť si, že BIB systém je iba pomôcka na redukciu hmotnosti a je potrebné používať ho v kombinácii s predpísanou diétou a programom úpravy správania. Strata hmotnosti bude preto závislá na tom, ako dôsledne budete dodržiavať diétu. Ako dlho po odstránení balónika si zachováte hmotnostný úbytok, bude záležať na Vás. Či zmeny životného štýlu, pokiaľ ide o stravovanie a telesnú aktivitu budete dodržiavať aj po odstránení BIB systému.

Aké nepríjemné účinky môže mať BIB systém? 

Je veľmi pravdepodobné, že prítomnosť BIB v žalúdku spôsobí pocit plnosti, nevoľnosti, alebo zvracanie v trvaní niekoľko dní po jeho zavedení. Ihneď po zavedení BIB nastupuje pocit plnosti a tlaku v oblasti žalúdka. Po niekoľých hodinách od zavedenia sa môžu dostaviť nevoľnosti spojené s napínaním na vracanie, prípadne samotné zvracanie. Tento stav zvyčajne pretrváva jeden až dva dni, ale v individuálnych prípadoch môže trvať aj viac dní. V nasledujúcom období, ktoré môže trvať približne jeden až tri týždne, sa môžu vyskytnúť nasledovné obtiaže pocit tlaku alebo miernej bolesti v oblasti žalúdka, mierne bolesti alebo pocit nafúknutého brucha, plynatosť, grganie, bolesti chrbta. Tieto nepriaznivé účinky možno zmierniť vhodne zvolenými liekmi na obdobie prvých hodín až dní po zavedení balónika. Ak spozorujete moč sfarbený do modra, oznámte to lekárovi, ktorý Vám BIB zaviedol.

Stravovanie po zavedení BIB systému.

Počas prvých hodín po zavedení BIB, kedy sa vyskytnú nevoľnosti alebo zvracanie, he vhodné prijímať iba tekutiny. Po ústupe sa postupne môže začať konzumovať kašovitá strava (napr. acidofilné mlieko, detská výživa, riedke polievky, rozmixovaná strava, chemicky definované roztoky napr. Nutridrink, Ensure plus atď.), ktoré dostať kúpiť v lekárňach. Nie je však vhodné piť veľa týchto chemicky definovaných roztokov, nakoľko sú dosť kalorické. Kašovitú stravu je vhodné konzumovať celý prvý týždeň po zavedení balónika. Po prvom týždni a podľa zdravotného stavu, je možné postupne a v malých množstvách začať pridávať do jedálnička tuhú stravu. Je vhodné voliť ľahko stráviteľné a nekalorické potraviny, ktoré je potrebné v ústach dobre spracovať (dlhšie potravu v ústach prežúvať), aby do žalúdka prichádzala v kašovitej forme. Predíde sa tým zvýšenej námahe žalúdka a porava je ľahšie spracovávaná tráviacim systémom. Aby sa dosiahol želaný účinok BIB, ktorým je úbytok hmotnosti, nie je vhodná konzumácia vysoko kalorických jedál, ako sú sladkosti, čokoláda, zákusky, mastné jedlá, sladké nápoje a podobne. Jesť treba 3 maximálne 4x denne. Nekonzumovať nic mimo, až na nesladené tekutiny.